KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12044482
*
nr 1204 4482
John Broberg
(1892-1979), Sverige
Oljemålning, John Broberg (1892-1979). Signerad, daterad 1944. Olja på pannå, 35x27 cm
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 19:12:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 18:40:15
1
300 kr
17/9 18:47:53
2
250 kr
17/9 18:47:53
1
300 kr (Budbetjänt)
17/9 18:48:13
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
John Broberg
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Läs mer om John Broberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john broberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
John Broberg
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Läs om budbetjänten
Läs mer om John Broberg
nr 1204 4482
John Broberg
(1892-1979), Sverige
Oljemålning, John Broberg (1892-1979). Signerad, daterad 1944. Olja på pannå, 35x27 cm
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 18:40:15 | 1 | 300 kr |
17/9 18:47:53 | 2 | 250 kr |
17/9 18:47:53 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
17/9 18:48:13 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
John Broberg
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.Läs mer om John Broberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john broberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41